Cumhurbaşkanımızı Destekliyoruz

11 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da Genel Merkez hizmet binamızda yapılan Ofis Bir-Sen Başkanlar Kurulu toplantısında Sendika olarak 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçiminde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alındı.

Ofis Bir-Sen Başkanlar Kurulu açıklaması;

Tarihsel süreçte savunduğumuz kuvvetler ayrılığı prensibi 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumla birlikte Anayasa değişikliğine gidilerek Ülkemiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini kabul etmiştir. Ofis Bir-Sen olarak desteklediğimiz Anayasa değişikliği 24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçimleri ile birlikte hayata geçeceği için tarihe tanıklık etmenin heyecanı içerisindeyiz. Seçim sonrası TBMM artık içinden hükümet çıkartmayacak sadece asli görevi olan yasama görevini yapacaktır. Artık TBMM halkımızın ihtiyaç ve taleplerini gözeterek gerekli kanunları yapacak ve ülke yönetimine ve hükümetine yön vererek kolaylık sağlayacaktır. Yürütme ise Meclisin aldığı kararlar doğrultusunda Hükümet etme görevini layıkıyla yerine getirecektir. Bu süreçte öngörümüz milletvekili adaylarının belirlenmesinde mevzuata, konularında uzman, ihtisas sahibi adaylara meclis sıralarında yer verilmesi olacaktır. Yasama Yürütme ve Yargı erklerinin birbirinden tamamen ayrılması, bürokrasideki işleyişi hızlandıracaktır. Yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, yönetimde tam kontrol sağlayarak ülkemizin büyüme hedefleri doğrultusunda ekonomi, maliye ve sanayi konuları yanında, FETÖ, PKK, DEAŞ gibi ülkemizi rahatsız eden ve dış güçlere taşeronluk yapan terör örgütleriyle etkin mücadeleyi hızlandıracak ve ülkenin önünü açacaktır.

Özellikle 17-25 Aralık ve 15 Temmuz aşağılık darbe girişimleri sonrasında ülkemizin iç ve dış düşmanlarına karşı vermiş olduğu amansız mücadelenin 24 Haziran 2018 seçimleri sonrası kararlılıkla devam ettirilmesi gerekliliğinin bilincindeyiz.

Ofis Bir-Sen Başkanlar Kurulu olarak 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçiminde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğimizi ilan ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Anayasa Referandumu Destek Yazımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir