Kocatepe SSGM Çalışanlarının sorunlarını dinledik

Ofis Bir-Sen Genel Başkanımız Dr.H.Selen Dağıstan NAMLI, ÇALIŞAN-SEN Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Ofis Bir-Sen Genel Koordinatörümüz Murat AYTAÇ, Genel Koordinatörümüz Ramazan SARSU ve Kocatepe SSGM İşyeri Temsilcimiz Aynur Şahin TURAN ile birlikte Ankara Kocatepe SGK Sağlık Çalışanlarının çalışma hayatı hakkında yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini konuştuğumuz yemekli toplantıda söz alan Genel Başkanımız Dr.H.Selen Dağıstan NAMLI aynı zamanda Kurum çalışanı olması nedeniyle sorunları yakından bildiğini ve  takip ettiğini, sağlık çalışanlarının görev tanımlarının tam anlamıyla yapılmamasından kaynaklı kurum çalışma barışının bozulmaya yüz tuttuğunu söyledi. Genel Başkanımız NAMLI konuşmasına sorunların sadece Kocatepe Sağlık Çalışanlarını kapsamadığı, ülke genelinde de bu sorunların var olduğunu belirtti. Çözüm olarak bizzat işin mutfağında olan Sağlık Çalışanlarının önerilerini dikkate alarak hazırlamış olduğumuz taslak metnin  ilgili merciilere sunulacağını ifade eden Dr.H.Selen Dağıstan NAMLI amacımız mevcut sistemde iflas eden Sendikacılık anlayışını yeniden tesis etmektir dedi.

ÇALIŞAN-SEN Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcımız Murat AYTAÇ konuşmasına başlamadan önce düzenlenen bu toplantıya iştirak eden herkese teşekkürlerini iletti. Her sivil toplum kuruluşunun adeta canlı bir hücreye benzediğini STK’ların da doğduğu büyüdüğü ve son olarak görev yapamadığı için son bulduğunu belirten AYTAÇ, şimdiye kadar çalışanlara hizmet eden hakkın ve adaletin yanında dimdik duran tüm sendikalara teşekkür etti. Murat AYTAÇ konuşmasına şu şekilde devam etti ; “Üzülerek ifade etmek isterim ki mevcut sendikalar ömürlerini tamamlamıştır. Bu anlamda yeni hedeflere yeni sendikalara yeni söylemlere ihtiyaç vardır. Ülkemizde sendikal anlayışın iflas ettiği bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte bizler hiçbir üyemize makam mevkii sözü vermiyoruz. Hakkın, adaletin, liyakatin ve toplumsal barışın önemine vurgu yaparak üyemiz olsun yada olmasın çalışma hayatında yaşanan sorunları çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz çalışmaya devam edeceğiz. Sadece SGK çalışanları olarak değil hizmet kollarımıza bağlı olarak görev yapan tüm kamu çalışanlarının sesi olacağız. Sorunlarınızın çözümü konusunda üzerimize düşen her haklı talebinizi çözmek uğruna elimizden gelen mücadeleyi vermezsek namerdiz” dedi.

Ofis Bir Sen Genel Koordinatörü Ramazan SARSU yaptığı konuşmada; yetkili bir sendika olmadıkları halde özgül ağırlığı olan etkin bir sendika olduklarını, hiçbir ayrım gözetmeksizin üyeleri olsun veya olmasın tüm memurların haklarını savunduklarını, sendikacılığın itibar erozyonuna uğradığı bu dönemde örgütlü mücadeleyi diri tutmaya gayret ettiklerini ifade ederek çalışma hayatı ile ilgili sendikamıza ulaşan her talebi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde çözmek için mücadele vereceğimizi söyledi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Ofis Bir-Sen İşyeri Temsilcisi Aynur TURAN çalışma hayatıyla ilgili yaşadıkları sorunları değerlendirdiklerini ve çözüm önerileriyle birlikte en kısa sürede yetkililerle görüşeceklerini belirterek tüm katılımcılardan bu süreçte destek istedi.

Sıcak bir atmosferde geçen görüşmelerde Sendikamıza iletilen önerilerin bir taslak halinde hazırlanarak yetkili mercilerle görüşüleceği ve sorunların çözülmesi adına mücadelemizin sonuna kadar devam edeceğinin sözünü verdik.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir