Kudüs Müslümanların Onurudur..

Türkiye Ofis Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkanı Sayın Dr.H.Selen DAĞISTAN NAMLI; ABD Başkanı Donald Trump‘ın Kudüs‘ün İsrail’in başkenti olarak tanınması kararını protesto amacıyla açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın NAMLI; Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in Miraç yolculuğuna çıktığı yer olan Mescid-i Aksa nında içinde bulunduğu kutsal şehir Kudüs’de yıllardır zulme ev sahipliği yapılmaktadır.

Müslümanların bir an önce silkelenip bu zulme bir son vermeleri gerektiği kanaatindeyim, Bizler için Kudüs ‘ün önemi tarihine bakıldığında ilk kıble olması hasebi ile Ümmetin emanetleri arasındadır. Birlik ve Beraberlik içinde olmanın tam zamanıdır.

Acı ile yoğrulmuş bu Ortadoğu coğrafyasının bir an evvel kurtarılıp, hak ve adaletin barış ve özgürlüğün, mirasçısı olan ümmetin gönül rahatlığıyla ibadetlerini yapıp kardeşçe yaşadığı bir belde olmasını diliyorum.

Artık bütün bir İslam dünyasının sesini yükseltmesinin ve tüm cihana bu işgale son verilmesi ve Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulması mesajını vermesinin tam zamanıdır. Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir